Ősforrás Szellemi Műhely

2025.10.18

Az Ősforrás Szellemi Műhely tanításainak elsődleges célja az önismeret, hagyományismeret, és a révülés (lélekutazás) biztonságos megtanulása. Utazás egy, a hétköznapi tudatunkkal nem érzékelhető világba, mélyebb önmagunk világába, a belső tudás és erő növelése érdekében. Használjuk az éneklés, csörgőzés, dobolás, tánc ősi módjait, megtanuljuk a megváltozott tudatállapot elérését, találkozunk szellemi vezetőnkkel, s elsajátítjuk a különböző gyógyító módszerek alapjait. 

Mindennek, mindenkinek van lelke. Az embereknek, állatoknak, növényeknek, köveknek, vizeknek, szélnek, csillagoknak, Napnak, Holdnak, felhőknek, de még a helyeknek is. Ezt a lelket energiának, rezgésnek, erőnek is felfoghatjuk. A TÁLTOSok (régebbi szóhasználattal TÁTOSok) képesek voltak ezeket az energiákat érzékelni, velük kapcsolatba lépni. Mint maga a tátos szó is mutatja, lelküket, érzékelésüket, tudatukat kitárták, kitátották, kinyitották e világ előtt, mely hétköznapi tudatállapotban nem érzékelhető (A "sámán" szó evenki (mandzsu-tunguz) eredetű, jelentése: "az ember, aki, tud".

E szót a néprajzkutatók terjesztették el, minden népnek volt (van) saját szava szellemi vezetőire, tudó embereire). Az úgynevezett lélekutazás (magyarul: révülés; rév = átkelő) során a valós világ e szélesebb valóságban tett céltudatos utazás segítségével hoztak válaszokat kérdésekre, gyógyírt betegségekre, láthattak múltbéli és jövőbéli eseményeket. Mindezt az a felismerés tette lehetővé, mely szerint lelkünk alapvetően két részből áll. Egy úgynevezett kötött lélekből, mely testünket nem hagyhatja el: ennek emlékét őrzi lélekzet (k-val!) és szusz szavunk. A másik rész azonban, melyet szabad léleknek, kútléleknek nevezünk, elhagyhatja testünket, hogy oda később visszatérjen. Ekkor valaki "magához tér". Ezt a részt hívták íznek a régiek nyelvén. A szabad lélek álmaink során is vándorol, de akkor nem tudjuk irányítani.

Noha úgy érezhetjük, a tá(l)tosok világa letűnt korok ködös homályába veszett, ez nincs így. Éppen mert ember-, és világszemlélete mély bölcsességről, hatalmas tapasztalatról tanúskodik, elméleti és gyakorlati tanításait mai, felgyorsult, elmagányosodott, betegségekkel és széttöredező emberi kapcsolatokkal terhelt életünkben is alkalmazhatjuk. Sőt, ma legalább akkora szükségünk van rá, mint egykoron.

Az Ősforrás Szellemi Műhely nem "sámánképző, vagy tál(t)osképző". Őseink hagyományait alázattal, tisztelettel felhasználva, életünket, az ÉLET-et jobban megértő emberekké válhatunk. Csodálatos, megható élmények, testi, lelki és szellemi felfedező utak során megtanuljuk az ősi technikák alapjait és erkölcsös, biztonságos használatát a mai életben, hogy önmagunk és mások kérdéseire, égető gondjaira magyarázatot és megoldást találhassunk.

Vezessen utunkon a bölcs természet, fedezzük fel, hogyan alkalmazhatjuk ezeket a gyógymódokat és tanításokat a mindennapi életünkben. Szereteten, tiszteleten alapuló közösséget alkotunk, hogy lelki emelkedésben haladjunk az önismeret és a szerves műveltségek megismerésének útján. 

Kinek ajánljuk a képzést?

Mindenkinek, akit érdekel a szerves világkép, a természet körforgásának törvényei, az ehhez kapcsolódó Évkör ünnepeinek eredendő jelentése s a gyógyulás és gyógyítás egy szeretetteli, támogató közösségben.

Milyen gyógyító módszereket tanulhatsz?

Újjászületés (rebirthing) – Auratisztítás – Léleköntés (lélekrész visszatérítés) – Csillagbogozás – Csillagos bűvölés – Hangsátor – Hét Kapu Szertartás – Cserga (izzasztó kunyhó) szertartás – harmonizálás csörgővel, dobbal, énekkel – Élettánc szertartás – Szellemcsónak – Kőmeditáció – gyógyító jelképek és testtartások – hanggyógyászat – Látomáskeresés szertartás – Hét Irány gyakorlat…

Miről szerezhetsz még ismereteket?

Létkerék, a természet körforgásának rendje – A hét irány jelentése és a hozzájuk kapcsolódó gyakorlatok – A lélek természete; szusz és isz – Mi történik a születés és a halál idején a lélekkel – Hová fordulhatsz, ha hiteles forrásokat keresel a Belső Úton való eligazodáshoz – A világ népeinek szakrális gyakorlatai, világképei – spirituális és fizikai önvédelem – gyógynövények alkalmazása szertartásokon – biztonságos kapcsolat a láthatón túli világgal – elkészítheted a saját dobodat.

A hétvégék egymásra épülnek, vagy külön-külön is látogathatók?

Az Ősforrás Szellemi Műhely egymásra épülő kiscsoportos hétvégi képzésekből álló, egy éves tanítási rend. Szeretettel várunk, ha ezt felvállalod, végig járod, hiszen így válik kerekké az általunk felajánlott tudás. Ha egy-egy alkalommal nem tudsz eljönni, a kimaradó témájú hétvégét egy másik, később induló csoportban pótolhatod.

Hol van a tanítások helyszíne?

Tokod, pincék, Bikás oldal, Ősforrás Központ, mely Budapesttől 45 kilométerre északra, Dorog és Esztergom közelében található. Két hektáros területen áll a ház, melynek emelete a tanítások helyszíne. A Tanító Terem 55 négyzetméteres, hangulatos hely, mely szállásként is szolgál. Mellette vendégkonyha, könyvtár is található. A területen van jurta, cserga (izzasztó kunyhó), erdő, Naptánc tisztás, sok terasz, liget. A fejlesztését tovább folytatjuk, természetvédelmi, ökológia szempontok mentén.

Milyen végzettséget ad az Ősforrás Szellemi Műhely?

Az alapképzés 12 hétvégéje után és a Haladó Szint 7 hétvégéje után is Oklevelet kaphatsz az iskola elvégzéséről. Ha szeretnéd felhasználni az itt tanultakat segítő munkádban, személyes konzultációval segítünk ebben.


Következő csoportunk október 18-19-én indul!
Jelentkezz: osforras@gmailcom

  • I. Rét (szint): A Hét Tiszta Forrás (hiteles forrásaink a szerves műveltségben - őseink világképe, szertartásai, jelképei – a négy elem és a hét irány tanításai - Létkerék)
  • II. Rét: A révülés, lélekutazás (erőgyakorlatok – a dob és a csörgő lelke - kapcsolat az Erőállattal– révülés /lélekutazás/ - szusz és isz - gyógyítási módszerek alapjai)
  • III. Rét: Születés (gyermekeket védő szokások – a lélek testbe költözésének fokozatai – újjászületés gyakorlat – küszöb – gyógyító módszerek – auratisztítás – Csillagos Bűvölés)
  • IV. Rét: Szeretet, szerelem, párkapcsolat (a női és férfi lét eredendő üzenetei – párkapcsolati sérülések feldolgozása – Női Kör és Férfi Kör – gyógyítás közösségben)
  • V. Rét: Halál és átlépés (őseink halál-képzete, búcsúztató szertartásai – léleksúlyok lerakása – elengedés – a lélek kilépésének fokozatai – haldoklók segítése – felkészülés saját átlépésünkre)
  • VI. Rét: Csillagbölcselet (asztrozófiai alapismeretek – horoszkóp pontosítás - révülések a csillagok, bolygók közé, Csillagbogozás)
  • VII. Rét: Lélekgyógyászat (lélekrész visszatérítés/léleköntés - a lélekvesztés, depresszió testi és lelki kezelése)
  • VIII. Rét: Szabadulás a félelemtől (belső feszültségek, félelmek oldása – kapcsolat a Tanítóval – bizalom, önbizalom – félelemoldó gyakorlatok)
  • IX. Rét: Erőtárgyak (gyógynövények, füstölők használata – álomháló, mokaszin és személyes erőtárgyak készítése)
  • X. Rét: Beszélgetés fákkal, madarakkal (erőhelyek a természetben – Hét Kapu Szertartás – sólyom-nézés, szarvas-nézés, erőnövények)
  • XI. Rét: Kör, örvény, labirintus (szakrális körtáncok és énekek – ritmusgyakorlatok - gyógyító jelképek – Hangsátor – ősi kultúrák sámáni gyakorlatainak testtart
  • XII. Rét: Szabadság (kapcsolat Istennel – elmerülés a Végtelenbe – magyar mantrák – az ima ereje – a Szertűz)